Spoznajte samých seba... Dôležité fakty o tom, ako vaše telo funguje

Ľudské telo je unikátny mechanizmus, ktorý sa riadi vlastnými časovými pravidlami. Dodržiavaním týchto pravidiel si môžete sami výrazne zlepšiť svoje zdravie. Stiahnite si pravidlá ZDARMA a pozrite si, ako to všetko funguje.

 

5 problémov, pri ktorých Vám cesnak medvedí pomôže

 

Cesnak medvedí, inak nazývaný aj divý cesnak je prvým poslom jari. Má jasnozelené kopijovité lesklé listy a stonku s bohatou hlavičkou bielych kvetov. Rastie v listnatých a horských lesoch, na lúkach bohatých na humus aj pod krovinami.

Má charakteristickú cesnakovú vôňu, vďaka ktorej si ho nemôžeme zameniť s podobnými jarnými rastlinami, ako napríklad s jedovatou konvalinkou voňavou.

P4120278.jpg

Listy sa zbierajú ešte pred zakvitnutím. Z pôdy vyrastá v apríli a v máji. Má veľkú liečivú silu, preto je vhodný ako súčasť jarných kúr na prečistenie organizmu.

Listy v suchom stave strácajú liečivé účinky, preto na prečisťovanie a odhlieňovanie sa používajú čerstvé. Nadrobno sa narežú a dávajú sa napríklad na chlieb s maslom alebo nátierkou. Tiež je vhodný ako korenina do polievok alebo iných jedál, ktoré chceme ochutiť.

Cesnak medvedí veľmi priaznivo pôsobí na žalúdok a črevný systém, je vynikajúci ako prostriedok prečisťujúci krv, vhodný pri chronicky znečistenej koži.

Odstraňuje aj srdcové poruchy, ktorých pôvodcom je žalúdok. Vhodný je tiež pri ťažkostiach, ktorých príčinou je zvápenatenie ciev alebo vysoký krvný tlak.

Aby sme mohli liečivú silu cesnaku medvedieho využívať celý rok, môžeme si z neho pripraviť liehovú tinktúru:

Fľašu naplníme nadrobno nakrájanými listami, zalejeme 38 až 40% ražným liehom a postavíme na 14 dní na slnečné miesto alebo blízko tepelného zdroja. Užívame denne 10 až 12 kvapiek, ktoré pridáme do trošku vody.

 

Čerstvý cesnak sa po dôkladnom umytí môže použiť všade tam, kde zvykneme dávať pór, cibuľu alebo kuchynský cesnak. Vynikajúco chutí aj v šalátoch alebo pripravený ako pesto.

                                  

                               Pesto z cesnaku medvedieho

 

     Čo budete k tomu potrebovať:

    - čerstvo natrhaný medvedí cesnak

    - olivový olej, môže byť aj ľanový, sezamový, slnečnicový,  orechový podľa Vašej chuti

                                              - soľ najlepšie hymalájska alebo morská

                                              - oriešky podľa chuti - kešu, vlašské, ...

Postup:

Čerstvo natrhaný cesnak dôkladne umyjeme pod tečúcou vodou a osušíme. Nakrájame ho na menšie kúsky a vložíme do mixéra, pridáme olej, soľ a orechy podľa chuti. Všetko spolu rozmixujeme.

Rozmixované pesto vlejeme do pripravených nádob s uzáverom, najlepšie menších rozmerov. Uskladňujeme v chladničke.

Pesto využijete rôznymi spôsobmi - príloha, nátierka alebo súčasť omáčky napr. k cestovinám. Fantázii sa medze nekladú :)

Vyskúšajte, dobrú chuť praje

   Monika

Zdravie z prírody

Táto stránka nie je oficiálnou stránkou spoločnosti OKG

     Info pre vás!


Milí priatelia byliniek,

naše bylinky si môžete objednať mailom monikahoholkova@zdravieinakokg.sk. Ak potrebujete poradiť, kontaktujte ma, rada Vám pomôžem.

Prajem krásny deň

                  Monika

"REFERENCIE"

S Monikou som sa spoznala prostredníctvom internetu, keď som hľadala niečo vhodné pre svoje zdravie.

Narazila som na inzerát, ktorý ponúkal bylinky i možné privyrobenie. Neváhala som, vedela som, že je to niečo pre mňa.

Na jej odporúčanie som si objednala Emulips, neskôr aj iné výrobky. Podarilo sa mi vďaka nim schudnúť 10 kíl, svalstvo má omnoho lepšiu kvalitu a hlavne som sa začala cítiť lepšie už po niekoľkých dňoch užívania. Úplne ma to naštartovalo k životu. Dnes ďakujem bylinkám za to, že som sa stala sama sebou.

Marta Hiklová Bratislava

Pravidelne v zime som mávala zimnice. Minulého roku som ešte začala mať problém s kolenom a lekár mi povedal, že keď sa to nezlepší, musím ísť na operáciu.

Monika mi odporučila vitamíny Kids a na koleno Betu a Gamu.

Po 2 baleniach som ho pomaličky prestala vnímať. V júni som šla maródovať a v septembri som bola na kontrole u lekára. Ostal prekvapený, lieky mi vysadil a povedal mi prísť o 3 mesiace na kontrolu.

Dnes už žiadne problémy nepociťujem, za čo som veľmi vďačná. Na bylinky nedám dopustiť. Vitamíny Kids dokonca veľmi chutia mojim vnúčatkám, hlavne malý vnúčik si pýta "cukrík".

Kvetka Ternényová Nitra

Táto stránka nie je oficiálnou stránkou spoločnosti OKG

Spoznajte samých seba... Dôležité fakty o tom, ako vaše telo funguje

 

Spoznajte samých seba... Dôležité fakty o tom, ako vaše telo funguje

Ľudské telo je unikátny mechanizmus, ktorý sa riadi vlastnými časovými pravidlami. Dodržiavaním týchto princípov si môžete sami výrazne zlepšiť svoje zdravie. Pozrite si, ako to všetko funguje.